Hlavní obsah

Arnold Schwarzenegger předvedl židovský tanec k oslavám Chanuky

Kalifornský guvernér a bývalá hvězda akčních filmů Arnold Schwarzenegger se v úterý přidal ke skupince Židů oslavujících začátek jejich svátku Chanuka. Před budovou kalifornského Kapitolu si s několika vousatými muži s tradičními židovskými klobouky zatančil v kroužku a evidentně se u toho dobře bavil.

Arnold Schwarzenegger předvedl židovský tanec k oslavám Chanuky

Velké oslavy Chanuky zvané též Svátek světel tentokrát proběhly před sídlem kalifornské vlády v Sacramentu a Schwarzenegger kromě zkoušky tradičního tance rozdával i dárky dětem. Chanuka letos oficiálně začala ve středu 1. prosince a pokračuje až do západu Slunce 9. prosince.

Chanuka je osmidenní židovský svátek a znamená „vysvěcení“ nebo "zasvěcení“. Podle židovského kalendáře začíná 25. dnem měsíce kislev, připadá tedy na období od konce listopadu do konce prosince. K jeho rituálům patří především každodenní modlitby a oslavy rodinného i společenského rázu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků