Hlavní obsah

Američan dokázal sníst za pět minut 4,5 litru zmrzliny

V parku Waterloo v americkém Austinu si v sobotu lidé našli způsob, jak zahnat nepříjemný pocit z horkého počasí. Konal se tam totiž Zmrzlinový festival, jehož součástí byla i soutěž o nejzdatnějšího zmrzlinového jedlíka. Nakonec se jím stal sedmadvacetiletý Joey Chestnut, který je svým bezedným žaludkem ve Spojených státech již pověstný.

Američan dokázal sníst za pět minut 4,5 litru zmrzliny

Pět finalistů se v parku utkalo nad galonem zmrzliny (3,78 litru), který dostal každý z nich a z něhož do sebe během pěti minut měli naházet co nejvíce. Joey Chestnut si na rozdíl od ostatních vzal i druhý a stihl z něj sníst čtvrtinu. Jeho skóre je tedy neuvěřitelných 4,5 litru snědené zmrzliny za pět minut.

„Zúčastňuji se podobných soutěží už pět let. Cestuji po zemi, potkávám plno skvělých lidí a ještě se u toho pořádně najím,“ vyjmenoval výhody svého koníčku mladý Američan pocházející z Kalifornie.

Nikdo z ostatních soutěžících se Joeyho výkonu ani nepřiblížil. Mladík štíhlé postavy je v zemi již poměrně známý. Tradičně vyhrává podobná klání a nechává za sebou i chlapy, kteří váží i několikanásobně víc než on.

Joey zvítězil mimo jiné i v pojídání párků v rohlíku, těch za 12 minut spořádal 68, díky čemuž je od roku 2009 držitelem světového rekordu v této tradiční americké disciplíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků