Hlavní obsah

Adrenalinoví nadšenci vyšplhali na skalní útvar a pak se z něj vrhli do údolí

Partička dobrodruhů ze Spojeného království se před časem vydala do Francie, aby si dopřála trochu adrenalinu. Na jihu země nejen zdolali pitoreskní skalní útvar, ale poté z něj ještě skočili.

Adrenalinoví nadšenci vyšplhali na skalní útvar a pak se z něj vrhli do údolí

Tim Howell z anglického Somersetu se do slavného kaňonu Gorge de la Jonte vydal nedávno s několika přáteli. Vylézt na útvar nazývaný Váza nebylo snadné, ale výsledek stál za to.

Jak je vidět na záběrech natočených z několika úhlů, base jumpeři museli otevřít padáky už pár okamžiků po skoku, jinak by jim hrozilo nebezpečí.

„Byl jsem tu před osmi lety a na tento útvar jsem vylezl. Věděl jsem ale, že se sem chci vrátit a skočit z něj, takže bylo skvělé to dokončit,“ uvedl Howell pro agenturu Caters News.

BASE jumping

- extrémní sportovní disciplína, při níž se s padákem skáče z vyvýšených míst. BASE je zkratka za building, antenna, span a Earth (z angl. budova, anténa, překlenutí, Země), tedy místa, odkud lze skákat.

Sedmadvacetiletý Angličan, který působí u britských mariňáků, má ale nový cíl. O kus dál si vyhlédl další útes, který chce pokořit příští rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků