Myším totiž chutnají veškeré potraviny obsahující cukry, ať už ty jednoduché ve formě glukózy, fruktózy či sacharózy - řepného cukru, tak ve formě polysacharidů - mezi nimi škrobů. Na sacharidy jsou bohaté především obiloviny a sladkosti. Sýr naopak obsahuje jen malé množství mléčného cukru - laktózy.

Vědci z Manchester Metropolitan University tvrdí, že sýrová posedlost myší je stejný mýtus jako ježci s jablíčky a hruškami na svých bodlinách.

Zatímco ježci jako hmyzožravci by na bílkoviny bohatým sýrem nepohrdli, myši naopak dávají přednost na cukry bohatému ovoci, obilovinám a cukrovinkám. Vědci z Anglie prokázali, že myši dokonce odmítají pozřít potraviny, které po sýru jen voní či chutnají a ve skutečnosti ho neobsahují.

"Lidé předpokládají, že myši mají rády sýr. Jenže myši se na Zemi vyvíjely, aniž nějaký sýr a jemu podobné látky znaly. Tito hlodavci reagují silně na vůni, strukturu a chuť potravy, sýr je něco, co se v jejich přirozeném prostředí nevyskytuje, a proto se mu vyhýbají," tvrdí přední britský etolog David Holmes.