Halle byla postavena před složitý úkol, doktoři ji neslibovali žádné zázraky. Předpovídali jí pravděpodobnou ztrátu zraku a možnou amputaci nohou. Pro herečku to byly krušné chvíle, ale touha po životě ji donutila se alespoň pokusit o uzdravení.

"Občas jsem si uprostřed rozdělané práce musela jít píchnout inzulín. Omlouvala jsem se štábu, že si jen odskočím, možná to na ně mohlo působit tak, že jsem nějaká primadona, ale já si říkala, že takový je prostě život."

I přes bolesti začala trénovat

Halle musela zásadně změnit svou životosprávu a i přes obrovské bolesti a potíže s nemocí spojené začala tvrdě cvičit. Lékaři ji varovali, že by si mohla hodně uškodit, ale herečce dělala fyzická námaha paradoxně dobře. Nakonec díky své píli a trpělivosti nad nemocí téměř vyhrála. Její stav se zlepšil a Halle dnes zvládne i ty nejobtížnější filmové role.

Pomáhá diabetikům

Díky této těžké zkušenosti se začala více zajímat o problematiku diabetiků. V Americe je totiž postiženo touto chorobou čím dál víc mladých lidí. Je to způsobeno nezdravým stylem života, špatným stravováním a příliš velkým stresem, kterým jsou lidé vystavováni. Začala působit v organizaci pečující o těžké diabetiky a vyprávěním svého příběhu je motivuje k lepším výkonům v průběhu léčby.

Hereččina cukrovka je dnes stabilizována. Halle se cítí dobře, je zdravá a může bez problémů realizovat své sny.