Deník  Blesk ve čtvrtek zveřejnil, že se na obrazovkách této soukromé televize neobjeví a Ondřej Hejma potvrdil, že po pěti měsících v roli moderátora končí.

Televize Nova, která stále má licenci na pořad, se k dalšímu osudu soutěže přesněji nevyjádřila. "Programové schéma na rok 2006 se v současné době intenzivně připravuje, proto jsou tyto otázky zatím předčasné. Nicméně vzhledem k počtu nových formátů se soutěž Chcete být milionářem? na obrazovce v prvním pololetí roku 2006 pravděpodobně neobjeví," sdělila Novinkám mluvčí TV Nova Veronika Šmítková

Věčné návraty

Z vysílání Milionář zmizel, když bylo na podzim v souvislosti s uvedením Velkého bratra změněno programové schéma. Milionář se v podobné situaci neobjevil poprvé. Loni bylo jeho vysíláno přerušeno a nahradila ho soutěž 1 proti 100. Také se objevily spekulace, že z obrazovky zmizel natrvalo, Nova ale uváděla, že se od ledna budou obě soutěže vysílat současně. Nakonec se letos vrátil. Jeho moderátorem se stal právě Ondřej Hejma.

Milionář patřil k nejúspěšnějším pořadům Novy, zpočátku ho sledovaly dva milióny lidí, pak však zájem začal klesat. V září 2003 v soutěži skončil jeho první moderátor Vladimír Čech a s jeho nástupcem Marinem Preissem soutěž nikdy nezískala bývalou popularitu. I v létě však měl většinou Milionář vyšší sledovanost než současná reality show Velký bratr, která ho z obrazovky vytlačila.