Společnost WBE doufá, že přeměnou mazlíčka v perlu alespoň trochu uleví od bolesti majitelům. „Pokud můžeme zmírnit zármutek lidí, kteří přišli o svého miláčka, budeme rádi,“ uvedl šéf Tomoe Masuda pro japonský list Yomiuri Shimbun. Nepůjde pak samozřejmě o perlu přirozenou, ale takzvaně kultivovanou.

Kultivovaná perla je taková, která vzniká vlivem lidského zásahu. Do tkáně měkkýše se zasune cizorodý předmět, který se v něm uchytí a z něj zdobná kulička vznikne. V tomto případě bude oním cizorodým tělesem kostní fragment kočky nebo psa, což je metoda, s níž přišla právě společnost WBE. Celý proces zabere rok a vyjde na 6000 dolarů, v přepočtu na 134 000 korun.

Server Daily Telegraph připomíná, že nejde o první šperk či předmět, který má připomínat zesnulé. Pamětní klenoty, které v sobě ukrývají například popel, už na trhu jsou, na výběr jsou prsteny, náramky či přívěsky.

V Americe zase jistá společnost nabízí, že mazlíčky promění ve strom. Tedy ne doslova, spíše v kompost. Majitelům předá mazlíčky v podobě pytle s hnojivem a sazenicí stromku. Protože pohřbít kočku nebo psa na zahradě už není módní.