Muž přišel před dvěma týdny do nemocnice Maharna Bhupala v Udaipuru v Rádžasthánu poté, co si už delší dobu stěžoval na bolest břicha. Nebyl schopen jíst a nějakou dobu zvracel.

Deset mečů v krku nebo vrtačka v nose? Pro Američana žádný problém

Když mu při vstupní prohlídce lékaři udělali rentgen, nemohli uvěřit vlastním očím. V jeho žaludku totiž objevili celou řadu drobných předmětů. Pro jistotu jej poslali ještě na CT vyšetření. To potvrdilo přítomnost kovových předmětů také ve střevech.

Následovala hodinu a půl trvající endoskopická operace, při které byly Indovi ze střev odstraněny převážně kovové předměty o celkové hmotnosti 800 gramů.

Až se pacient zotaví, promluvíme s ním, říká chirurg

Gastrointestinální chirurg Dhanandžaj Kumar Sharma řekl, že je to první takový případ, s jakým se ve svém životě setkal: „Šokovalo nás, že počet předmětů vyndaných při operaci nebral konce. Vyndali jsme i ostré předměty, jako jsou nůžky na nehty, mince, prsteny, střepy skla a spoustu klíčů.“

ČTĚTE TAKÉ:
Nejtlustší dítě na světě neujde ani tři kroky
Ind se postavil lvovi s klackem v ruce

Napříč tomu, že lékaři vyndali z pacientova tlustého střeva řadu i poměrně velkých předmětů, muž kupodivu neutrpěl žádné větší poranění. Ve střevech měl pouze jeden drobný vřed.

„Pacient se teď zotavuje. Poté, co se plně uzdraví, určitě si s ním promluvíme,“ řekl chirurg.