Devětadvacetiletý Simms, na kterého bylo vydáno sedm zatykačů, je hledán jako uprchlý, protože se nedostavil k soudu. Před ním se měl zodpovídat z řady obvinění, mimo jiné z narušování veřejného pořádku či z toho, že vystavil děti nebezpečí.

Policie v Torringtonu tento týden na svém Facebooku napsala, že ji Simms přes internet kontaktoval a slíbil se vzdát, pokud plakát s jeho fotografií, s pomocí kterého ho úřady hledají, získá na sociální síti 20 tisíc takzvaných lajků - palců nahoru, jimiž mohou uživatelé sítě status ocenit.

Policii se to zdálo mnoho a žádala polovinu, nakonec se dohodli na 15 tisících „palců”.

K dnešnímu dni příspěvek torringtonské policie označilo palcem nahoru přes 27 tisíc lidí. Simms se ale dosud nevzdal.

Regardless of the number of "Likes" this post receives, we will continue to utilize the resources we have available to...

Zveřejnil(a) City of Torrington Police Department dne Středa 22. května 2019

„Dostáváme spoustu dotazů, zda se už pan Simms přihlásil. Dosud to neudělal. Příspěvek doplníme, až se vzdá,” napsala v aktualizovaném facebookovém oznámení policie.

Policie čelí kritice

Řada lidí včetně odborníků na policejní etiku postup policie kritizovala, neboť vybočuje ze zavedených standardů. Výtky poukazují na to, že Simms zneužívá sociální sítě k manipulaci policie i médií a že policii nepřísluší o zatykačích vyjednávat. Mnozí pak varují, že lidé mohou na porušování zákonů nyní nahlížet jako na hru, když Simmsův případ nyní vyzněl jako legrace.

Zatímco policie na Simmse stále čeká, hledaný přestal na Facebooku odpovídat na dotazy. Ještě ve středu psal o tom, že drží slovo a že se s policií dohodl kvůli tomu, že stejně nemá klid, když se musí každou chvíli ohlížet přes rameno.