K hercům se na šest kilometrů dlouhou cestu od zlínského divadla do nedalekého Kostelce přidalo přes 150 lidí. Kvůli bezpečnosti je doprovázeli i policisté, kteří zastavovali dopravu. Ještě před startem lidé uctili minutou ticha v úterý zesnulého herce Václava Postráneckého.

Zemřel Václav Postránecký

Tradice Divadelních cyklojízd vznikla ve Zlíně před čtyřmi lety, kdy zlínské divadlo mělo na repertoáru Prodanou nevěstu. Ta se odehrávala v pivovaru a na jevišti jezdili herci na kole. Jako propagaci představení vymyslelo divadlo cyklojízdu, cílem byl pivovar v Malenovicích.

V jedné části cyklostezky museli její účastníci sesednout z kola. Kvůli havarijnímu stavu mostu.

V jedné části cyklostezky museli její účastníci sesednout z kola. Kvůli havarijnímu stavu mostu.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Díky velkému ohlasu divadlo v cyklojízdách pokračovalo i v dalších letech, motivem dalšího ročníku byl "piknik u Seiny". Loni připomínala sté výročí vzniku Československa, herci byli proto v dobových kostýmech, v čele pelotonu jel Masaryk se Štefánikem.

Zlínští herci a jejich příznivci těsně před startem Divadelní cyklojízdy.

Zlínští herci a jejich příznivci těsně před startem Divadelní cyklojízdy.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

„Jsem nadšený. Vždy se bojím, že přijde deset, dvacet lidí, ale je to nakonec asi stovka. Je to nádherná věc,“ řekl ČTK ředitel divadla Petr Michálek, podle kterého jsou cyklojízdy jednou z možností, jak se mohou herci setkat se svými fanoušky.

V cíli cyklojízdy zahrál na kytaru a zazpíval přítomným herec Matěj Štrunc se svou přítelkyní Petrou Jelénkovou.

V cíli cyklojízdy zahrál na kytaru a zazpíval přítomným herec Matěj Štrunc se svou přítelkyní Petrou Jelénkovou.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Příznivci divadla tuto možnost oceňují. „Je to skvělý nápad, letos jsme jeli poprvé, loni nám o jízdě vykládali naši kamarádi. Krásně nám navíc vyšlo počasí,“ podotkla jedna z účastnic cyklojízdy. V cíli účastníkům jízdy zahrál na kytaru herec Matěj Štrunc se svou přítelkyní Petrou Jelénkovou, která hrála na housle.