Organizátoři ulehčili návštěvníkům nákup vstupenek. Už nemusí stát na vstupenky  dlouhé fronty, ale mohou je zakoupit pohodlně přes web Ticketportal. Letošní novinkou mezi atrakcemi je například Techno Power.

Jedna z nových atrakcí Top Scan, ze které se zamotá nejen hlava, ale i žaludek.

Jedna z nových atrakcí Top Scan, ze které se zamotá nejen hlava, ale i žaludek.

FOTO: Novinky

„Máme tu dvě nové adrenalinové atrakce kromě jiných. Top Scan a Techno Power. Top Scan je taková hvězda, která se nám točí ve třech různých směrech ve velmi vysoké rychlosti. V Techno Power je přetížení 2G. To je skutečně rychlé, pro ty, co milují adrenalin,” popisuje organizátorka Eva Kočková. Letos mají návštěvníci k dispozici i dvě obří kola.

Jedno je v horním areálu Výstaviště a měří 28 metrů, to druhé je v dolní části a má 33 metrů.

Letošní pouť nabízí dvě obří kola.

Letošní pouť nabízí dvě obří kola.

FOTO: Novinky

Návštěvníci se mohou těšit na už zmiňované farmářské trhy, které se budou konat každý víkend, italskou bobovou dráhu, paintball, ale i své oblíbené atrakce z minulých let, jako jsou Super Mouse, Goldmine Tower, což je tolik oblíbený volný pád, Booster, Katapult, Extreme nebo Dům naruby.

Vstupné na jednotlivé atrakce se pohybuje v rozmezí od 70 do 150 korun. Kromě toho musí návštěvník zaplatit i vstup do areálu Výstaviště. Víkendové vstupné vyjde na 30 korun za osobu.

Matějská pouť každoročně také pořádá akci pro děti z azylových a dětských domovů. Ti mají vstupné na všechny atrakce zadarmo. Kromě toho na ně čeká speciální koncert. Celá charitativní akce se bude konat 1. dubna.

Matějská se nejprve konala v blízkosti kostela Hanspaulky. Kvůli malému prostoru se přesunula na Výstaviště.