Před dvěma roky zapsalo indonéské Muzeum světových rekordů Aryu jako nejtěžšího chlapce na světě. Kluk z Kwarangu v provincii Západní Jáva vážil 190 kilogramů a sotva ušel deset kroků.

Loni mu doktoři v Jakartě odebrali podstatnou část žaludku a od té doby Arya usilovně pracuje na tom, aby svou váhu dostal na normální hodnoty. „Po operaci šla má váha rapidně dolů,“ uvedl chlapec v rozhovoru pro australský server ABC. „Zmenšili mi žaludek a ztratil jsem chuť k jídlu. Teď už jsem plný po šesti lžících,“ dodal Arya.

Na fotografii z letošního ledna je změna jasně patrná.

Na fotografii z letošního ledna je změna jasně patrná.

FOTO: Profimedia.cz

Ke zhubnutí mu dopomohla pochopitelně i radikální změna jídelníčku. Jeho otec popsal, jak vypadalo chlapcovo běžné stravování. Arya klidně spořádal dvoje balení nudlí se dvěma vejci, půl kila smaženého kuřecího a rýži. Všechno zapíjel sladkými limonádami. To vše čtyřikrát až šestkrát denně. Většinu věcí nyní nahradilo hlavně ovoce, voda a pravidelné dávky cvičení.

Aryův dřívější jídelníček by vystačil pro několik lidí.

Aryův dřívější oběd by bohatě vystačil pro několik lidí.

FOTO: Profimedia.cz

Prozatím zhubl Arya 83 kilogramů. „Můžu hrát fotbal, badminton, a hlavně – můžu zase chodit do školy každý den,“ prohlásil chlapec s úsměvem. Než totiž přibral natolik, že se nemohl hýbat, patřil k nadaným a chytrým studentům, které škola baví.

Plánuje zhubnout dalších padesát kilo

Ve třídě mu vyšli vstříc. Má speciálně upravenou lavici, která unese jeho stále ještě značnou váhu, a uniformu šitou na míru. Díky mediální popularitě netrpí ani posměchem ostatních dětí. Naopak ho motivují k tomu, aby pokračoval v hubnutí.

U bazénu Arya příliš jako člověk nevypadal. Doktoři ho popisovali jako jeden z nejhorších případů obezity, co kdy viděli.

U bazénu Arya příliš jako člověk nevypadal. Doktoři ho popisovali jako jeden z nejhorších případů obezity, co kdy viděli.

FOTO: Profimedia.cz

„Mám kamarády a jsou na mě moc hodní. Můžu si s nimi hrát a je to velká legrace,“ uvedl chlapec, jehož jedinými společníky byly v dobách, kdy se nemohl hýbat, pouze televize a mobilní hry.

Chůze minimálně šest minut každou hodinu a pravidelné sportovní aktivity. I díky tomu Arya postupně hubne.

Chůze minimálně šest minut každou hodinu a pravidelné sportovní aktivity. I díky tomu Arya postupně hubne.

Arya teď spolu s rodinou a doktory plánuje postupně zhubnout dalších padesát kilogramů. S podporou, které se mu nyní dostává, je pravděpodobné, že to zvládne.