Zajímalo by vás, jak vypadal Karlův most v 16. století? Pomocí speciálních brýlí se po něm projdete, splníte pár lehkých úkolů a setkáte se s rabbim Löwem, kterému pomůžete mystickým rituálem oživit pražského Golema.

Nejedná se však jen o pouhé procházení virtuálních prostor. Člověk má také možnost dotýkat se vybraných objektů a na své cestě musí rovněž plnit různé úkoly, které jej posouvají dál. „Třeba pomůže obyvateli staré Prahy zahnat slepice do jeho ohrádky. Ten za to otevře dveře a pustí nás dál. Nebo návštěvník musí najít na domech a pilířích kolem Karlova mostu čtyři symboly v hebrejštině,“ popsal Novinkám realitu v brýlích výkonný ředitel Diver Labs Lukáš Burda.

Na cestě za dobrodružstvím je potřeba splnit pár úkolů.

Na cestě za dobrodružstvím je potřeba splnit pár úkolů.

FOTO: Novinky

Hru mohou hrát jednotlivci i skupiny. Je navržena pro maximálně čtyři hráče. Celková herní plocha má kolem 250 metrů čtverečních a hráče po celou dobu snímá na 80 kamer, které tak umožňují pohyb ve virtuální realitě. Problém však může nastat u malých návštěvníků. „Čím nižší je člověk, tím horší může být sledování pohybu. Může tak docházet k jemným zásekům ve hře. Doporučujeme, aby hráč měl minimální výšku 130 centimetrů,“ řekl Burda

ČTĚTE TAKÉ:
V Praze byla instalována socha Golema, poslouží k virtuálním hrátkám

Za projektem stojí lidé ze společnosti DIVR Labs, která už v minulosti vydala první českou hru speciálně vytvořenou pro virtuální realitu Blue Effect. Dohromady dvanáct vývojářů pracovalo na hře o Golemovi skoro rok a celý projekt vyšel na desítky miliónů. Praha se tak zařadila mezi hrstku světových měst, jakými jsou třeba New York, Londýn, či Tokio, kde je možné projekt virtuální reality v takovém rozsahu navštívit.

Pomocí virtuální reality se návštěvník pražského hračkářství dostane do 16. století.

Pomocí virtuální reality se návštěvník pražského hračkářství dostane do 16. století.

FOTO: Novinky

Golema bude mít veřejnost možnost oživovat od středy 9. května v pražském hračkářství Hamleys.