Když vesničané viděli pouhých dvacet dní stará mláďata tulit se k sobě, ihned zavolali příslušným úřadům, které mají na starosti správu blízkých lesů.

Prvotní pokusy o znovushledání mláďat s matkou byly však neúspěšné, a tak se místní obrátili na odborníky na zvířata ve volné přírodě, kteří mají s podobnými případy dlouholeté zkušenosti.

3 Leopard Cubs Rescued & Reunited

Here's a Happy #ChildrensDay story from India! Team #WildlifeSOS rescued three #leopard cubs from a sugarcane field in Shirur, Maharashtra, and was able to successfully reunite them with their mother! Stay tuned for a complete blog on this story!

Zveřejnil(a) Wildlife S.O.S dne 14. listopad 2016

Ti trvali na tom, že mláďata musí vrátit na stejné místo, kde byla nalezena. „Vesničané nejprve chtěli, abychom je odvezli pryč z jejich oblasti. Nakonec si ale uvědomili, že by to jenom vyvolalo hněv jejich matky, která by je zoufale hledala,“ prozradil agentuře AP jeden z úředníků Sanjay Bhandari.

Pracovníci záchranářského týmu tak ztracená mláďata umístili do bedýnky a zanesli je zpět na místo, kde byla nalezena.

3 Leopard Cubs Reunited With Mother in Nashik, Maharashtra

Watch this heartwarming camera trap footage of the happy reunion of three #Leopard cubs, approx. 20 days old with their mother, after they were rescued from a sugarcane field in a village near Nashik by Team #WildlifeSOS from the #ManikdohLeopardRescueCentre & the Forest Department. Read the rescue coverage by DNA India here; http://www.dnaindia.com/india/report-watch-on-children-s-day-heartwarming-video-of-leopard-getting-reunited-with-missing-cubs-goes-viral-2559878

Zveřejnil(a) Wildlife S.O.S dne 14. listopad 2017

Po několikahodinovém čekání se dospělá levhartice opatrně vynořila z lesa a přistoupila k bedýnce. Nejprve ji zkontrolovala, a když zjistila, že jsou uvnitř její potomci, okamžitě je z ní vysvobodila.

Mláďata pak láskyplně olizovala a následně si je odnesla do lesa.