„Pro mě se jedná o jeden z problémů s odpadem, který zvládne člověk eliminovat sám díky jednoduché recyklaci nebo tím, že zkrátka bude nákup takových věcí redukovat. Nejedná se o žádnou složitou věc, člověk se na to jen musí soustředit,“ uvedla Singerová pro Reuters. „Takže zkrátka přestanete používat třeba brčka, což je pravděpodobně jedna z mých nejméně oblíbených věcí na celém světě,“ tvrdí šestadvacetiletá Američanka.

Dodává, že klíčem je věci trochu plánovat, pak se dá pohodlně žít bez všemožných obalů. O své snaze vyprodukovat, co nejmenší množství odpadu, píše Singerová také blog. Dává na něm rady podobně smýšlejícím lidem, jak se s problémem odpadu vypořádat. Američanka se například snaží přiblížit výhody kompostování nebo recyklování věcí ve smyslu jejich opakovaného užívání. Na kávu například používá bambusový kelímek a potraviny kupuje bez obalů.

Má i vlastní obchod

„Když jdu například do obchodu s potravinami, jsem připravená. Vezmu si věci podobné taškám, třeba bavlněné sáčky, které mohu použít namísto plastových. Beru si s sebou také sklenice nebo nějaké nerezové nádoby,“ tvrdí. Prodejci jsou prý už také mnohem připravenější na zákazníky, kteří si přinesou vlastní nádoby či tašky.

„Přijdu a řeknu, že tohle je způsob, jakým žiju. Nakoupím si u nich, dám jim za vše peníze, aby mohli prosperovat a fungovat dál. Ale nechci použít žádnou z plastových nádob nebo obalů,“ vypráví Singerová. Prodejci tak mají v podstatě na výběr, zda se rozhodnou Američance vyhovět či nikoli.

Singerová si navíc před půl rokem otevřela v newyorské čtvrti Williamsburg vlastní obchod nazvaný Package Free neboli bez obalu. V něm si mohou zákazníci nakoupit potraviny do nádob z nerezu, bambusu nebo do pytlíků z organické bavlny. „Každá taková věc, byť je malá, má pozitivní dopad na životní prostředí,“ uzavírá Američanka.

Také v Praze funguje několik obchodů, kde si mohou zákazníci nakoupit potraviny, aniž by je museli dávat do plastových sáčků.