Když se podíváte k nebi, obvykle vidíte ptáky nebo letadla, ale v americkém Denveru to může být dron, který veze krabici se sladkými koblihami.

Jako první si na zásilce mohli pochutnat policisté, hasiči a starosta.

„Je to neskutečné, jak jde technika a nápady dopředu. Za chvíli bychom se měli připravit na samořídící vozidla,“ usmívá se denverský starosta Michael Hancock, který před radnicí zrovna obdržel zásilku dobrot od drona.

Letecká pravidla

Dron by podle pravidel federální letecké správy neměl létat mimo zrak řídícího pilota, proto se dovážka vztahuje pouze na krátké vzdálenosti. Úředníci tohoto úřadu momentálně ověřují, zda je vše v souladu se zákonem.

„Děláme to legálně. Dodávky dronem jsou velice krátké, máme bezpečný vzletový prostor i přistávací plochu, většinou parkoviště,“ řekl agentuře AP generální ředitel společnosti Drone Dispatch Chris Bonnet.

LeMarovy kobliky byly po městě doručovány dronem v rámci týdne oslav tradice, která se datuje již od první světové války. Tehdy dobrovolníci Armády spásy pekli koblihy pro vojáky na frontách. „Mezinárodní donutový den“ se slaví první pátek v červnu po celé Americe.