Na břehu řeky se prvního května 2016 tísnily tisíce diváků, když maďarský mistr Evropy v letecké akrobacii Zoltán Veres společně se dvěma piloty z Jižní Afriky Jasonem a Larrym Beamishovými nalétávali pod most.

Pokus málem skončil tragédií, když Larryho letadlo náhle kleslo a podvozkem se dotklo hladiny Dunaje. Jihoafrický pilot situaci v poslední chvíli zvládl a stroj dokázal zvednout. Na záběrech to vypadá, jako by se od hladiny řeky doslova odrazil, a divákům tuhla krev v žilách.

Příčinou byla pravděpodobně nečekaná turbulence pod mostem. Případ vyšetří maďarský letecký úřad, aby se při leteckých show předešlo podobným nebezpečným situacím. Navzdory doteku letadla s hladinou řeky komisaři pokus uznali.

Budapešťský Řetězový most už v minulosti v rámci letecké show podlétal známý maďarský pilot Péter Besenyei, ale trojice pilotů najednou se pod most odvážila až uplynulou neděli.

V rámci letecké show proletělo nízko nad Dunajem také dopravní letadlo Airbus A-321 a své dovednosti předvedli piloti vrtulníků. V rámci akce s názvem Velká cena (Nagy futam) se na obou březích Dunaje konala také prohlídka závodních vozů. Historický vůz F1 BRM například řídil bývalý rakouský jezdec Gerhard Berger.