Moffat použil, jako už mnohokrát předtím, vůz značky Mini. V areálu okruhu v Brooklands se ve čtvrtek rozjel a precizním smykem se trefil mezi dvě zaparkovaná auta. V součtu obou stran měl v místě rezervu 34 centimetrů.

„Jsem šťastný, že jsem toho dosáhl zrovna dnes, kdy je den Guinnessovy knihy rekordů. Lepší už to být nemůže. Je za tím hodně plánování, odhodlání a samozřejmě taky parkování,“ okomentoval Moffat pro Guinnessovku svůj čtvrteční výkon.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Alastair Moffatt zaparkoval v mezeře, kde měl mezeru 7,5 centimetru. Zdroj: Guinness World Records

Moffat v minulosti několikrát překonal rekord v běžném paralelním parkování, o který se přetahoval s dalšími soupeři. Momentálně ho drží právě on, když dokázal zaparkovat v mezeře, kde mu na obou stranách zbývalo dohromady 7,5 centimetru.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Jüe Chan zaparkoval na místo o pouhých osm centimetrů větší, než bylo jeho auto. Zdroj: Guinness World Records

V poslední době je překonávání tohoto rekordu milimetrovou prací. Moffat ho totiž uzmul Číňanovi Jüe Chanovi, který dosáhl rezervy osmi centimetrů. A před Chanem rekord vlastnil znovu Moffat s výkonem 8,6 centimetru.