Dvaatřicetiletý Fleetwood z Texasu trpí agresivní formou rakoviny. V červenci lékaři předpovídali, že mu zbývají dva měsíce života. Američan se tak oprávněně obával, že se prosincové premiéry filmu Star Wars: The Force Awakens nedožije.

Jeho manželka proto s přáteli spustila na Twitteru kampaň používající hashtag #ForceForDaniel, jejímž cílem bylo přesvědčit společnost Disney, aby jejímu muži film umožnila zhlédnout. Na jejím tweetu z konce října je Daniel (uprostřed) se dvěma přáteli a s prosbou, aby lidé pomohli splnit jeho poslední přání.

Fleetwoodův příběh se začal rychle šířit a dostalo se mu podpory dokonce i od herců Marka Hamilla (Luke Skywalker), Petera Mayhewa (Chewbacca) a nováčků Johna Boyegy s Daisy Ridleyovou. Snaha se vyplatila, Fleetwood film opravdu viděl u sebe doma na soukromém promítání.

„Daniel se právě dodíval na nedokončenou verzi Star Wars: The Force Awakens!!! Chtěli bychom poděkovat úžasně talentovanému režisérovi JJ Abramsovi, že nám včera zavolal, aby nám řekl, že Danielovi se splní jeho přání,“ napsala ve čtvrtek svém facebookovém profilu jeho manželka Ashley.

Video

Expirované video

Upoutávka na Star Wars: Síla se probouzí. Zdroj: Walt Disney Studios Motion Picturec/Lucasfilm

Česká premiéra snímku Star Wars: The Force Awakens (Síla se probouzí) je naplánována na 17. prosince.