James Bassos z Brisbane podal žalobu na aerolinky sídlící v Abú Zabí kvůli trvalému poškození zad, které údajně utrpěl během letu už v roce 2011, když se snažil uhnout spolucestujícímu. Osmatřicetiletý návrhář interiérů žádá 227 000 australských dolarů (asi čtyři milióny korun) jako náhradu za lékařské výdaje a ušlý zisk.

Bassos v žalobě uvádí, že se musel „zkroutit a zmáčknout“, aby se nemusel dotýkat „těžce obézního cestujícího“, který přes loketní opěrku „přetékal“ na Bassosovo místo a navíc prý hodně kašlal. Už po pěti hodinách letu prý cítil bolest a nepříjemné pocity v zádech a žádal, aby si mohl přesednout.

Palubní personál mu ale sdělil, že let je plný. Po půl hodině si stěžoval znova a byl usazen na místo pro posádku. Poté se ale musel z bezpečnostních důvodů na své místo na hodinu vrátit a poté ještě na konečných 90 minut letu, uvedl The Guardian.

Aerolinky se snažily nárok cestujícího smést ze stolu, to však ve středu odmítla soudkyně Fleur Kinghamová z Brisbane, která Bassosovi nařídila podstoupit zdravotní prohlídku.