Kaleem se narodil s rukama dvakrát většíma, než je u dětí běžné. Jak rostl, zvětšovaly se i jeho horní končetiny. Dnes jsou tak velké, že si nedokáže sám zavázat tkaničky nebo zapnout košili. Nechodí ani do školy, protože ostatní děti ho šikanovaly.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Učitelé říkají, že ostatní děti se mě bojí. Mnoho z nich mě kvůli tomu šikanovalo,“ svěřil se chlapec.

Jeho rodiče, jejichž několik dalších dětí je v pořádku, mu nebyli schopni pomoci. Vydělávají totiž v přepočtu jen něco přes 500 korun měsíčně a kvůli tomu chlapce zatím mohli vzít jen do místní nemocnice. Naději na okamžité uzdravení tam ale nedostali.

„Je to velmi vzácné onemocnění. V odborné literatuře ani na internetu jsem nenarazil na případ, kdy by ruce narostly do takovéto velikosti. Dokud neprovedeme patřičné genetické testy, nemůžeme říct, co tuto deformitu způsobuje,“ řekl ředitel místní nemocnice, u nějž média zveřejnila jen příjmení Ratan.

Kromě rukou je chlapec podle lékaře v pořádku, jeho plíce a srdce fungují správně. Pokud by ale končetiny nadále rostly, mohly by nastat problémy s kardiovaskulárním systémem.

Lékaře Krišana Čugha z nemocnice v Gurgaonu u Dillí chlapcův případ po zhlédnutí fotografií a videí také zaskočil. Myslí si však, že by se mohlo jednat o lymfangiomu nebo choristom, což jsou léčitelné problémy. Bez podrobného vyšetření si ale nemůže být jistý.