Jane Hayesová (83) a její manžel Peter (86) provozovali dům 58 let. Podnikání v roce 2012 ukončili kvůli stáří, nikoliv z důvodu kritiky jejich figurín.

„Konec jsme neplánovali a podnikání nám moc chybí. Ale byli jsme oba nemocní a přišlo nám jako bláznovství pokračovat dál. Nezavřeli jsme kvůli reakcím na naše figuríny, jen už jsme si prostě mysleli, že jsme příliš staří,“ řekla Hayesová.

Manželé se proto přestěhovali z bytu nad jejich muzeem a dům dali do prodeje. Stejný osud čekal i zhruba 150 figurín, které podle vyjádření bývalé majitelky koupil zájemce z ČR. Cena prodeje nebyla stejně jako identita kupce zveřejněna, podle předchozích odhadů by se ale mohlo jednat o částku až 12 tisíc liber (396 tisíc Kč).

„Všechny figuríny se prodaly najednou. Opravdu nevím, jak se ten chlapík jmenoval, ale byl z České republiky a koupil všechno,“ uvedla Angličanka.

Neznámý kupec se tak může chlubit figurínami celebrit, jako jsou Victoria Beckhamová, Kylie Minogue, Rowan Atkinson nebo Michael Jackson. Nechybí ani britská královská rodina nebo Beatles. Najít v nich jejich vzor je ale bez nápovědy někdy opravdu těžké.