Seskok, který se odehrál v sobotu po čtvrté hodině místního času, byl podle zkušeného kaskadéra nejtěžší, k jakému se kdy odhodlal.

Obě skalní „věže“ jsou od sebe v nejširším místě vzdálené 20 metrů a v nejužším 3,5 metru. Vzhledem k rychlosti, jakou se ve svém létacím obleku wingsuit pohyboval, tak měl Corliss těžkou úlohu. I malá chyba by totiž znamenala smrt.

Američan ale tentokrát všechno zvládl na jedničku. Po průletu ihned otevřel padák a po chvíli bezpečně přistál. V rozhovoru s novináři poděkoval svým čínským hostitelům za vstřícnost a uvedl, že nechtěl zklamat své fanoušky.

„Jsem opravdu rád, že se to podařilo, protože to bylo hodně těžké. Byla to ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělal. Nechtěl jsem nikoho zklamat,“ uvedl kaskadér.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Při seskoku ze Stolové hory narazil Corliss do skalní stěny a zlomil si obě nohy

Corliss má za sebou seskoky například z Eiffelovy věže, sochy Krista v Rio de Janeiru nebo dvojice mrakodrapů Petronas v Malajsii. I přes jeho zkušenosti se mu ale občas něco nepodaří. Naposledy to bylo loni v lednu, kdy si při seskoku ze Stolové hory zlomil nohy. Od vážnějšího zranění ho zachránily jeho zkušenosti. [celá zpráva]