Státní loterijní komise podle agentury AP sdělila, že Joseph a Joanne Zagamiovi z městečka North Attleborough si los za pět dolarů (asi 100 Kč) koupili v loterijním automatu, když byli v místní samoobsluze nakupovat. Los však uvízl v tašce a manželé na něj pak zapomněli.

Zagami se pak své manželky ptal, kde tiket je. Ta o něm ovšem podle serveru ABC News nic nevěděla. Její manžel si následně uvědomil, že ho nejspíš omylem vyhodil i s taškou. Prohrabal tedy smetí, aby ho našel a zjistil, zda je výherní.

„Setřel jsem ho a běžel jsem do ložnice probudit Joanne. Podívala se na něj a řekla jen: ‘Můj Bože. Wow!‘,“ řekl Zagami v ranní show Good Morning America.

Pár se o výhru přihlásil ve středu. Vybral si variantu výplaty celé výhry najednou. V takovém případě je vyhraná částka snížena, u nich je to na zhruba 650 000 dolarů před zdaněním. Víc by získali, kdyby si výhru nechali vyplácet po částech několik let.

Manželé plánují, že z výhry uhradí svou hypotéku a další dluhy a vydají se na dovolenou. Také chtějí podpořit své děti, nedávno se jim totiž narodilo vnouče. Napřed ale uspořádají pořádnou party.