Ve smyšleném článku arkansaského humoristického serveru The Rock City Times stálo, že kritik jídla Kevin Shalin navštívil restauraci Red Lobster ve městě Little Rock a zamiloval se do tamních máslových sušenek, které podnik nabízel hostům „zdarma a v neomezeném množství ke každému jídlu“. Neměl ho zastavit ani fakt, že jedna sušenka obsahuje 150 kalorií.

Podle zprávy chtěl Shalin překonat rekord v konzumaci sušenek, který činil 415 kusů. Ale po 413. sušence se svalil na zem a začal se třást. Po převozu do nemocnice upadl do kómatu. Aby autoři dodali příběhu na absurditě, uvedli, že lékaři z jeho těla odsáli přes sedm litrů másla.

Senzacechtiví novináři významných britských bulvárních serverů zprávu společně s dalšími menšími portály z celého světa převzali. Nezarazil je ani fakt, že portál The Rock City Times má na webu pod logem titulek „arkansaský druhý nejvíce nespolehlivý zdroj zpráv“, a že Shalin v době, kdy měl být v kómatu, přispíval na svůj Twitter.

Článek se tak jako pravdivá zpráva objevil na internetových verzích tří největších britských deníků – The Sun, Daily Mail a Daily Mirror. The Sun měl dokonce článek jako svou hlavní zprávu. Poté, co vyšlo najevo, že se jedná o kachnu, servery zprávu stáhly, ale svou chybu už nepřiznaly.

O vymyšleném případu informoval i kanadský deník The Globe and Mail, ale ten po stažení článku uznal, že se stal obětí mystifikace. Znenadání slavný Shalin pak musel své přátele a fanoušky na Twitteru ujišťovat, že je opravdu v pořádku a že se mu nic nestalo.