Branson a Fernandes vstoupili se svými týmy v roce 2010 do Formule 1 a z hecu uzavřeli sázku o to, který z nich se na konci sezóny umístí lépe. Oba vlastní leteckou společnost, a tak se dohodli, že poražený se převlékne za letušku a odslouží jeden let u aerolinek vítěze.

Fernandesův tým Lotus ani Bransonův Virgin nezískaly ani bod, ale v konečném hodnocení byl horší Virgin. Branson tedy prohrál a musel nastoupit do práce ke svému soupeři.

Brit, jehož jmění odhaduje časopis Forbes na 4,6 miliardy dolarů, vykonání úkolu odkládal, jak to jen šlo, ale nakonec si s ním poradil s humorem sobě vlastním. Den před letem si nechal i oholit nohy, aby v oranžovém kostýmu vypadal co nejlépe.

Na palubě letadla způsobil magnát, jehož Virgin Group zahrnuje více než 400 společností, velké pozdvižení. S cestujícími i personálem letadla se fotil a autogramy rozdával jako na běžícím pásu.

Branson během letu na Fernandese škodolibě upustil podnos s pitím

Branson během letu na Fernandese škodolibě upustil podnos s pitím.

FOTO: Reuters

Sázku si musel samozřejmě i odpracovat, takže ho neminulo povinné předvádění bezpečnostních instrukcí, při kterém se evidentně dobře bavil. Roznášel i nápoje a právě u této činnosti se Fernandesovi malinko pomstil a vylil na něj džus. Malajsijský podnikatel později jeho výkon ohodnotil jedním bodem z deseti a dodal, že Bransona samozřejmě ihned propustil.

Bylo to pro dobrou věc

„Dobře jsme se bavili. Myslím, že sázku jsem splnil. Děkuji Tonymu a mé krásné posádce za to, že to vzali s humorem, a za to, že mě naučili servírovat jídlo, jak správně chodit, jak vypadat krásně a jak na Tonyho shodit podnos s pitím. Bylo pro mě velkou ctí strávit tady jeden let jako stevardka,“ uvedl Branson pro agenturu Reuters.

Za celou legrací se ovšem skrývá i něco pro dobrou věc, oba boháči totiž vybírali peníze pro charitu, která pomáhá dětem hospitalizovaným s těžkými onemocněními. AirAsia odhaduje, že díky speciálnímu letu se na tento účel podařilo získat asi 200 tisíc dolarů (4 milióny korun).