Rebolledo byl členem gangu Los Topos, který podle deníku El Tiempo najímal krásné ženy k tomu, aby sváděly bohaté muže a odváděly je k sobě domů. Gang poté muže bil a mučil elektrickými šoky, aby z nich dostal přístup k jejich bankovním účtům, kartám a cennostem.

Policii se loni podařilo několik členů gangu usvědčit a odsoudit je mimo jiné za únosy, loupeže a vydírání. Rebolledo ale z vězení unikl a v přepočtu za 350 tisíc korun si nechal pomocí několika operací změnit pohlaví. Z Bogoty se přesunul do pobřežního města Barranquilla a pod jménem Rosalinda tam začal pracovat jako prostitutka.

Giovanni Rebolledo před a po operaci

FOTO: Policie Barranquilla

Nějaký čas se mu dařilo skrývat, ale v sobotu ho i přes jeho extrémní změnu vzhledu poznala při běžné kontrole policejní hlídka. Kolumbijec byl na místě zatčen, což překvapilo jeho kolegyně, které o jeho minulosti neměly nejmenší potuchy.

„Když ho zatkli, propukl v slzy. Lidé tomu nemohli uvěřit. Nebyl to špatný pokus, ale když jste odsouzeni na 60 let, tak musíte počítat s tím, že vás bude hledat pár lidí,“ okomentoval zatčení jeden ze svědků.