Svatebčané, mezi kterými byl např. Petr Salava či exministr Antonín Baudyš, se začali scházet již kolem 10. hodiny v domě Vondráčkové v Řitce. Na královský hrad se svatební průvod vydal ve čtyřech identických vozech Audi. Helena Vondráčková odmítla jakékoliv fotografování, neboť exkluzivitu prodala bulvárnímu tisku.

Svatební hostina se uskutečnila v restauraci Pod dračí skálou. Místo svatby se nepodařilo utajit jen před novináři. Fanoušci Vondráčkové zůstali neinformovaní, a tak na svatebčany pohlíželo jen několik turistů. Svatby se zřejmě neúčastní rodina zpěvačky, které se ženich nelíbí. Několik týdnů před svatbou tak bylo ve znamení sporů s jejím bratrem Jiřím Vondráčkem.

Na večer je plánován slavnostní raut v Řitce pro 300 lidí. Tato noc tak pro všechny bude opravdu dlouhá, stejně jako česká pěnice, která se na tento den velice těšila, zpívá v jedné své písni.

Vondráčková se loni rozvedla s německým hudebníkem Helmutem Sickelem, se kterým žila téměř 20 let. S Martinem Michalem se seznámila na zájezdu s klubem Amfora a v roce 2000 spolu začali chodit.

Svatební večírek se koná ve vesnici Řitka u Prahy. Mezi prvními přijel na party do místního hudebního klubu ministr kultury Pavel Dostál s dcerou. Hned za nimi dorazili jedním vozem Karel Gott s přítelkyní a zpěvák Karel Štědroň se ženou. Gott přivezl novomanželům jako svatební dar velký obraz.

Večerní zábavy se účastní i Felix Slováček s manželkou Dagmar Patrasovou a dcerou. Nechyběli ani Hana Zagorová a Štefan Margita nebo skladatel Pavel Vrba. Režisér Zdeněk Troška přivezl novomanželům zeleného keramického slona - prý pro štěstí.

Příjezd hostů, kterých by mělo být na tři stovky, přihlíželo také asi pět desítek místních lidí. Novomanželé je však při příjezdu ani nepozdravili.