Olejomalbu uznávaného anglického umělce Sira Stanleyho Spencera zakoupil nejmenovaný pár v roce 1952. Malba vznikla na začátku padesátých let, byla jen velmi krátce vystavena a zanedlouho poté prodána.

Půlmetrovou barevnou krajinku namaloval Spencer v Severním Irsku. Jeho díla byla populární už za jeho života, ale neprodávala se za vysoké sumy. Teprve po jeho smrti v roce 1959 šla cena jeho děl značně nahoru a růst se ještě vystupňoval v uplynulém desetiletí.

Z hodnoty díla byli nervózní

Dvojice žila spokojeně s obrazem znázorňujícím pole brambor ve svém bytě v Dorsetu po mnoho let. Nyní se však partneři rozhodli obraz prodat, když zjistili, že se Spencerova díla prodávají za tak vysoké sumy.

"Prodejci si uvědomili, za kolik se autorova díla prodávají a byli nervózní z toho, že jim doma visí tak drahý kousek. Proto se rozhodli jej prodat. Sami nedokázali toto dílo plně ocenit, nicméně ukázalo se býti skvělou investicí. Spencerova díla se nyní prodávají za velké peníze," uvedl Guy Schwinge z aukčního domu Duke's Auctioneers v britském Dorchesteru, kde se bude malba 11. dubna dražit.