Marshallsea se v lednu pohotově vrhl do vody, uchopil žraloka za ocas a dostal ho pryč od dětí. Vysloužil si za to pochvalu a uznání od pobřežní hlídky a užíval si svých pět minut slávy. [celá zpráva]

Na konci února se ale po návratu z dvouměsíční dovolené dočkal nepříjemného překvapení. On i jeho žena Wendy dostali výpověď z charitativní společnosti Pant & Dowlais Boys & Girls Club, ve které pracovali deset let. Bylo to náročné zaměstnání, běžně v něm trávili sedm dní v týdnu, a kvůli stresu jim podle 62letého Brita hrozil syndrom vyhoření. Zaměstnavatel jim proto dopřál dlouhou nemocenskou.

Kdybych ty děti tehdy nezachránil, moje žena i já bychom stále měli práci.uvedl propuštěný Brit

„Upletli jsme si na sebe bič, který se postupně stal příliš velkým. Nedalo se to zastavit. Náš doktor nám doporučil, ať jedeme na dovolenou. Vydali jsme se proto za přáteli do Austrálie. Nikdy by mě nenapadlo, že zápas se žralokem mě bude stát místo,“ řekl Marshallsea.

Zástupci charity odmítli poskytnout komentář, Daily Mail pouze citoval z dopisu přiloženému k výpovědi.

„I přesto, že jste byl nezpůsobilý práce, jste odcestoval do Austrálie a podle zpravodajského záznamu jste uchopil žraloka za ocas a jen těsně jste se vyhnul kousnutí tím, že jste rychle uskočil. Nedůvěra členů dozorčí rady ve vás a ve schopnost vykonávat vaši funkci je tak velká, že propuštění je jediným krokem, který může následovat,“ stálo v dopise.

„Kdybych ty děti tehdy nezachránil, moje žena i já bychom stále měli práci. Myslíte si, že když vedete dětskou charitu, tak vás za to pochválí. Ale propustit nás oba bez předchozí diskuse, to je prostě nechutné,“ dodal Marshallsea.