Jelenů si minulý týden na poli ve státě Illinois všiml náhodný svědek a ihned zavolal policii. Na místo dorazili postupně příslušník státní policie, policista z jednotky na ochranu životního prostředí a úředník z Ochrany lesů ve Will County.

Po důkladném uvážení došli policisté k závěru, že nejlépe zvířata osvobodí střelbou do jejich paroží. Pokud by totiž dále čekali, jeleni by si mohli při snaze osvobodit se vážně ublížit. Muž se zbraní proto oba bojující jeleny obcházel a čekal na vhodnou chvíli ke střelbě.

Ta přišla v okamžiku, kdy zůstala zvířata vyčerpaně ležet na zemi. Po výstřelu se dokonce ani nevyplašila a dál ležela na místě. Vysvobození přinesla čtvrtá rána, po které se oba jeleni rozběhli pryč. Jeden z nich byl viditelně otřesený a pohyb mu dělal problémy, po chvíli se ale vzpamatoval.

Illinoiské oddělení ochrany přírodních zdrojů publikovalo video na své facebookové stránce, kde se v diskusi objevily názory, zda nemohla akce probíhat jinak. Úřady ale žádné pochybení nevidí. Zásah podle nich prováděli profesionálové, jeleni by bez něj navíc mohli uhynout.