Týmu čtyř konstruktérů najatému potravinářskou společností The Happy Egg Company trvalo vytvoření palačinkovače více než 200 hodin. Dalších 100 pak zabralo testování a kontrolování.

Cesta k palačince začíná u luxusního trůnu, určeného pro slepici, aby měla maximální pohodlí. Jen šťastná slepice totiž může snášet chutná vajíčka, tvrdí tvůrci. Vejce poté putuje přes otáčející se gramofonovou desku až k misce s ostatními ingrediencemi, kde je rozklepnuto.

Není jasné, jak mají vynálezci ošetřeno, aby se do palačinky nedostaly zbytky skořápky, nikomu to ale zřejmě nevadí. Po správném promíchání surovin následuje vyklopení na rozpálenou pánev a poté už jen efektní servírování na talíř.

Dostal se do muzea

Do domácnosti by si tento palačinkovač v případě sériové výroby pořídil asi jen málokdo. Těžko si totiž představit, jak by se vešel do průměrné kuchyně. Zvědavci si ho můžou alespoň prohlédnout během února v londýnském Muzeu designu. Možná budou k ochutnání i palačinky.

Podobně důmyslný a propracovaný, ale především naprosto nepraktický vynález má na kontě americký programátor Joseph Herscher. Jeho obraceč novin uchvacuje extrémně komplikovaným řetězcem událostí, který vede k prostému obrácení stránky. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Joseph Herscher vytvořil unikátní obraceč novin

 

Inspirace od Wallace a Gromita

Pokud si při pohledu na oba vynálezy říkáte, že něco podobného jste už někde viděli, nejste daleko od pravdy. Nápadně totiž připomínají mechanismy z filmů a seriálů o plastelínové dvojici Wallace & Gromit. Ta se pomocí svých šílených výtvorů vypořádává s jednoduchými každodenními činnostmi, jako jsou například příprava snídaně nebo usínání.

Video

Expirované video

Wallace a Gromit a jejich vynález zvaný Snoozatron (Spinkatron)