„V Kamerunu bude autobus svážet děti z pralesních oblastí do Limbe či Méfou, aby v tamních záchranných stanicích absolvovaly vzdělávací program a spatřily gorily nikoli jako maso na talíři, nýbrž jako fascinující živé tvory,“ předeslal ředitel zahrady v pražské Tróji Miroslav Bobek.

Autobus plný natěšených dětí do dva dny vzdáleného záchranného gorilího centra v Limbe vyrazil v pondělí v půl deváté ráno.

Toulavý autobus

Toulavý autobus

FOTO: Khalil Baalbaki

„Žádné z dětí tak daleko jako teď nikdy nebylo a myslím, že o ničem podobném ani nesnily. Vše navíc umocňuje přítomnost Karla Poborského. My jsme si nyní konečně trochu oddechli, bylo velmi obtížné dojít až do tohoto bodu,“ napsal deníku Právo Bobek přímo z cesty po Kamerunu.

Akce vzbudila zájem

Popularitu, pozornost a potřebu ochranářské ruky se tak týmu z pražské zoologické zahrady podařilo získat nejen u dětí, které se vydaly na cestu, ale i u všech ostatních právě tím, že jim přivezli hvězdu sportu, kterému tu fandí muži, ženy, staří i mladí.

„Místní byli nadšení, včerejší utkání nalákalo takřka celou vesnici. Už během tréninků si nadšeně vyprávěli o Karlu Poborském. Celkově to vzbudilo velký zájem,“ komentoval Miroslav Bobek úspěch patrona Toulavého autobusu.

Autobus by měl děti z pralesních oblastí vozit za gorilami minimálně tři roky.