Čtyřicetiletý muž ve vzteku zaútočil na svou manželku a dotáhl ji k místnímu soudu, kde pro ni žádal trest za to, že porušila zvyk dát hlavě rodiny tu nejchutnější a nejšťavnatější část kuřete. A co je na tom všem nejzajímavější? Soud uznal její vinu.

Čtyřiadvacetiletá Nomusa Sibandová si dovolila sníst prsíčka a jedno stehýnko, zatímco svému muži naservírovala biskupa, druhé stehýnko a křidýlka. Informovaly o tom tamější noviny.

Jabulani Ncube se rozčílil a zmlátil svou ženu, která utekla do domu své matky. Další den přiměl muž svou manželku dostavit se k místnímu soudu, kde si stařešinům stěžoval, že je jeho žena nevychovaná a nemá dostatek respektu. Varoval navíc, že pokud mu ještě jednou nenaservíruje to nejlepší z kuřete, rozvede se s ní. Ty nejlepší části totiž připadají podle tamějších zvyků výhradně hlavě rodiny.

Sibandová vzdorovala a soudu řekla, že by ji zajímalo, jak dlouho bude muset zabíjet kuřata, aniž by ochutnala to nejlepší z nich.

Soud rozhodl o vině ženy kvůli tomu, že ignorovala místní zvyky. Nehezkých slov se dostalo i její babičce Gogo MaDawuové za to, že nenaučila svou vnučku, jak se chovat k manželovi a servírovat mu jídlo. Vyvázla však bez pokuty. To její vnučka musí svému muži "zaplatit" jedno kuře.