Osada běžně slouží k natáčení historických filmů, ale v létě se mění na zřejmě nejděsivější místo v zemi. Potulují se zde lidé převlečení za duchy a čekají na svoje oběti. Těmi se dobrovolně stávají především mladí Korejci.

"Přijela jsem si sem oddechnout od horka, ale bylo to strašidelnější, než jsem si myslela. Srdce mi stále prudce buší a myslím, že dnes v noci neusnu," řekla 25letá Na Won-juová.

Dlouhá tradice

Mezi tradiční přízraky patří "neposkvrněný duch." Tím je žena s dlouhými vlasy oblečená v bílém hábitu. V korejské historii existuje tato postava již po staletí a sloužila jako varování. Dřívější patriarchální společnost totiž kladla velký důraz na institut manželství, a pokud dívka zemřela neprovdaná, tzn. jako panna, znamenalo to obrovské ponížení.

"V konfuciánském uspořádání byla svobodná žena vnímána jako něco zvláštního a nenormálního a v případě smrti se stala nejvíce opovrhovaným duchem. Proto neposkvrněné duchy považujeme za ty nejkrutější," řekla profesorka korejské literatury Baek Mooninová.