Britský pár, který vyhrál miliardový jackpot, si získává srdce svých spoluobčanů. Zdá se, že zbohatlické móresy se této rodiny týkat nebudou. Pár se rozhodl vzít své dvě děti, šestiletou Aimee a čtyřletého Camerona na výlet do Evropy. Žádné utrácení za luxus se však nekoná, rodina letěla nízkorozpočovými aerolinkami easyJet.

Video

Expirované video

Manželé vyhráli přes 4,5 miliardy korun. Zdroj: Reuters, Novinky

Nechtěla médiím prozradit, kam se chystá, podle jejich známého jde však o první zahraniční dovolenou, kterou podnikají.

Britové mají v loterii štěstí

Vítězství britského páru jen prohlubuje ostrovní štěstí, které už kontinentální sázkaře slabě řečeno nervuje. Celkem sedm výherců této loterie v posledním roce totiž pochází právě z Velké Británie.

Výhra 148 656 000 liber je největší od výhry Colin a Chrise Weirových z města Largs, kteří loni v červenci vyhráli 161 miliónů liber (5,15 miliardy korun).

Bohatší než fotbalová hvězda

"Je neskutečné mít dalšího velkého vítěze této loterie z Velké Británie - vždyť to je už sedmá výhra jackpotu v tomto roce," uvedl udiveně mluvčí loterijní společnosti Euromillions a dodal, že se těší, až bude moci přivítat vítěze do milionářského klubu.

Výherní čísla byla tentokrát 50, 21, 17, 48 a 11. Bonusová hvězdná čísla byla vylosována 09 a 10. Kuriózní je, že je nyní pár díky jackpotu několikrát bohatší, než fotbalista Wayne Rooney, jehož jmění je odhadováno na 45 miliónů liber, tedy asi 1,44 miliardy korun.