Televizní pořad zabývající se mystickými stvořeními zmátl v USA evidentně nejednoho diváka. Na vině je zřejmě to, že někteří lidé považovali pořad za dokumentární, kterých kanál Discovery vysílá obrovské množství.

"Zatím nebyly nalezeny žádné důkazy o existenci vodních humanoidních tvorů. Obrázky a příběhy o mořských pannách se objevují v mytologii a umění po celém světě už od historie, od Homéra až po ústní vyprávění australských domorodců," stojí na internetových stránkách organizace National Ocean Service (NOS).

"Článek byl prý sepsán z veřejně dostupných materiálů, protože nemáme žádný vědecký program zaměřený na mořské panny," uvedla mluvčí NOS Carol Kavanaghová pro BBC. Podle ní už nejméně dva lidé do organizace psali, aby se dotázali na tato mořská stvoření.

Za vším přitom stojí květnový pořad Mermaids: The Body Found na kanálu Animal Planet, který spadá pod vedení kanálové sítě Discovery. Daný pořad byl zcela fiktivní, avšak jeho důkladné zpracování zjevně přivedlo pár lidí k domněnce, že mořské panny opravdu existují.