Video se objevilo na internetu toto pondělí. Je na něm nejprve slyšet odpočítávání, po kterém následuje hromadný skok. Tento adrenalinový zážitek provázel nadšený křik.

Bohužel není jasné, o jaký rekord se vlastně dotyční snažili. Jisté ovšem je, že skákání na laně z mostu v tak hojném počtu rozhodně není běžnou praxí, zejména s ohledem na bezpečnost skokanů.

Jak se ale zdá, pro Rusko asi platí jiná pravidla a podobné podomácku připravené skákání na laně se v této zemi stalo v posledních letech populární zábavou. Hlavně mladí Rusové se svými velmi děsivými kousky zřejmě snaží vyrovnat mládeži ze západu.

Video

Záběry z konce roku 2010 ukazují, jak se ruská mládež baví amatérským bungee jumpingem. V tomto případě dívka na pochybně upevněném laně skákala z paneláku. Zdroj: Youtube.com

Bungee jumping, který vychází z tradic domorodého kmene z tichomořského ostrova Pentecost v souostroví Melanésie, si v roce 1970 jako první z civilizovaného světa zkusil Kal Müller, reportér časopisu National Geographic. Na něj pak navázali dobrodruzi z Klubu nebezpečných sportů Oxfordské univerzity, když se v roce 1979 vrhli ze 75 metrů vysokého mostu v anglickém Bristolu.

Za svůj čin byli David Kirke a Chris Baker sice pokutováni, to je ale nicméně neodradilo a v adrenalinové zábavě pokračovali ve Spojených státech na mostech Golden Gate v Kalifornii a Royal Gorge v Coloradu. Tím položili základy moderního sportu, který se brzy rozšířil do celého světa.