Razi zaparkoval svůj automobil v samotném centru Londýna, přímo vedle Westminsterského paláce. Aby si trochu ulevil ve stresující chvíli, po zavolání pomoci se rozhodl navštívit nedaleký Buckinghamský palác, aby si vylepšil špatně se vyvíjející den. Jak se o chvíli později ukázalo, nebyl to nejšťastnější nápad.

Na místě, kde zaparkoval, byl jasný zákaz parkování. Muž o tom věděl, a než opustil svůj tmavě modrý Ford Mondeo, umístil za přední sklo papírek, na kterém prosil policisty, aby mu nedávali pokutu, že se mu auto porouchalo.

Automobil byl však velmi rychle vyhodnocen jako podezřelý a na místo bylo povoláno policejní protiteroristické komando. Na místě byla neprodleně provedena řízená exploze vozidla.

"Když jsem se vracel k autu, všiml jsem si, že jsou všechna okna rozbitá. Oni (protiteroristické komando) mi pak vysvětlili, že museli použít slabší výbušninu, aby vyzkoušeli, zda mé auto nevyletí do povětří, a prý kvůli němu uzavřeli celé náměstí," uvedl Razi.

Vozidlo bylo nakonec přepraveno na odtahové parkoviště. Policisté však nezapomněli ještě předtím vypsat blokovou pokutu za nepovolené parkování.