Teprve týdenní holčička měla dvě ruce na svém místě, ale k tomu jí na zádech z místa nedaleko míchy vyrůstala ještě třetí ruka. Její otec Vakar Ahmad ji proto ve středu převezl z Taunsy v pákistánské provincii Paňdžáb do nemocnice v Multanu.

Pákistánský doktor Ghulam Šabir pro deník Express Tribune uvedl, že jde o vývojovou poruchu tkání, která takzvanou polymelii (nadměrný počet končetin) zapříčinila.

Pod dohledem odborníků holčička prošla sérií nejrůznějších vyšetření, na základě kterých se chirurgové rozhodli přebývající končetinu chirurgicky odstranit. Doktor Hárún Kuršid Paša za asistence dalšího lékaře provedl operaci tuto sobotu. Podle doktora Paši je nyní stav novorozeněte uspokojující.

Případ chlapce s šesti nohama

Podobné štěstí měl i v polovině dubna chlapec z pákistánského Sukkuru. Když se Umar Faruk narodil, měl čtyři končetiny navíc, lékaři ho ale úspěšně odoperovali. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: V dubnu se v Pákistánu narodil i chlapec se šesti nohama

V jeho případě šlo o případ parazitických dvojčat. V děloze matky došlo k poruše vývoje. Místo toho, aby se tak vyvinula zdravá dvojčata, embrya se částečně propojila a narodil se jedinec s částečně vyvinutým parazitujícím dvojčetem přirostlým k tělu.