Vychovatelé z centra pro děti v Brownsvillu v Pensylvánii si nepochybně mysleli, že dělají pro své svěřence to nejlepší, když do třídy pozvali pana McFeelyho a fialovou pandu, postavičky z oblíbeného televizního pořadu. Reakce malých dětí je ale jednoznačně vyvedla z omylu.

Když v místnosti seděl pouze pan McFeely, bylo vše v pořádku. Jakmile ale vstoupila osoba ve zvířecím kostýmu, atmosféra ve třídě zhoustla.

„Jé, tady je. Podívejte, tady je panda,“ řekl medovým hlasem představitel postavy McFeelyho. Jenže v tu chvíli některé děti s křikem utekly a jiné nejistě couvaly, zatímco se jim po tvářích koulely slzy.

Slova útěchy nepomohla

„Je to jen někdo, kdo tu pandu předstírá,“ snažil se zachránit situaci pan McFeely. Děti ale byly tak vyděšené, že se z koutku třídy už nevrátily.

Purple Panda, jak se postavička v originálním znění jmenuje, se naproti tomu v televizi, kde má monotónní robotický hlas a cestuje pomocí teleportace, těší oblibě. Řadí se k loutkovým i hraným postavičkám úspěšného dětského pořadu Mistr Roger's Neighborhood (Sousedství pana Rogera), jehož série vznikaly od roku 1968 až do roku 2001.