Lékařka z brazilského města Sobradinho už nadále nechtěla snášet zloděje, kteří se jí opakovaně vloupávali do domu, a na obranu svého majetku použila injekční stříkačky. K plotu, z něhož trčely jehly, pak umístila cedulku s nápisem: „Zeď s HIV infikovanou krví. Nevstupovat.“

Žena, která nechce zveřejnit své jméno, pracuje na ortopedii v místní nemocnici. A právě od této instituce prý dostala infikované jehly, které na plot u svého domu nainstalovala ve čtvrtek 18. srpna.

Krátce na to už si začali sousedi stěžovat. Argumentovali tím, že je takový postup velmi nebezpečný. Už v sobotu tedy manažer kondominia nařídil lékařce, aby do pěti dnů stříkačky odstranila a uložil jí pokutu ve výši 180 realů (1900 korun). V neděli večer pak stříkačky z plotu zmizely, uvedla agentura Reuters.

Lékařce hrozí ztráta licence

Pouhou pokutou to však pro lékařku neskončilo. Místní lékařská rada bude případ vyšetřovat, neboť pracovníci nemocnic mají zakázáno odnášet z pracoviště lékařský materiál. Za svůj rázný čin tak může lékařka dokonce přijít o svou licenci.

„Jakýkoli přístup, kterým může člověk, ba dokonce lékař, ohrozit pacienta nebo jiného člověka, je odsouzeníhodný,“ řekl k případu tajemník lékařské rady Farid Buitrago.