Celá záležitost, na základě které nyní Ivano De Marchi vozí na sedadle spolujezdce rakev, začala už v roce 1988. V té době se starostovi města Marcon znelíbila tři roky stará motokrosová dráha, kterou Marchi vlastnil. Když ji odmítl sám odstranit, poslal tam starosta buldozery. Nyní, po dlouhých 23 letech nenávisti a opakovaných pokusech dráhu znovu otevřít se z ničeho nic objevilo řešení.

Marchimu se 3. srpna v noci zdál sen, ve kterém se mu zjevila panenka Marie z baziliky Monte Berico. Řekla mu, že když s rakví na sedadle auta podnikne tisíc cest do tisíce kostelů v Benátkách a okolí, spor se starostou dospěje ke svému konci. O tom, že tomu tento 65letý Ital věří, svědčí už prvních deset cest, které s rakví zakoupenou v bazaru podnikl.

Vytvořil si plán cesty, začal na pobřeží a navštívil kostely ve městech Eraclea, Bibione, Grado a Aquileia. Všude se pomodlil za své známé a pečlivě si do notýsku zaznamenal místo a datum návštěvy.

„Tisíc kostelů je skutečně hodně, ale věřím, že to během několika týdnů zvládnu,“ řekl italskému rádiu Oggi optimistický Marchi.