Identická dvojčata Nick a Nate se spolu s otcem vypravili 11. srpna na charitativní hokejový zápas hvězd NHL ve Faribaultu v americkém státě Minnesota. Organizátoři takto každoročně shání peníze pro tamní mladé hokejisty. Během přestávky vylosovali pořadatelé lístek s Nickovým jménem, a on tak dostal šanci jít na led, aby se pokusil vstřelit gól a vyhrát. Ve chvíli, kdy měl jít na věc, byl ale venku, a proto místo něho vyběhl na led jeho bratr Nate.

Ten měl zrovna evidentně svůj den a podařila se mu téměř neuvěřitelná věc. Ze sedmadvacetimetrové vzdálenosti se trefil pukem do úzké mezery v mantinelu, která byla jen o 1,27 centimetru širší než puk samotný.

„Byl jsem naprosto v šoku. Měl jsem šanci tak jedna ku miliónu,“ řekl chlapec televizi CBS.

Poctivý táta

Rodina mohla díky neuvěřitelnému výkonu svého syna okamžitě zbohatnout o 50 000 dolarů. Zřejmě se tak ale nestane. Pat Smith, otec obou chlapců, si totiž nechal celou věc projít hlavou a hned druhý den se k podvodu svých synů přiznal.

“Zkrátka jsem cítil, že musím udělat dobrou věc. Myslím, že čest je mnohem důležitější než jakákoliv výhra nebo peníze,“ vysvětlil televizi ABC otec rodiny.

To, jestli rodina nakonec peníze přece jen obdrží, má teď v rukou firma, která je hlavním garantem ceny. Pokud se rozhodne rodině Smithových peníze dát, věnují prý velkou část školám v okolí svého bydliště a zbytek použijí na budoucí vysokoškolské vzdělání svých synů.