Rakouské úřady přijaly Almův argument, že muslimské ženy se také mohou fotit v burce a že jeho snímek jinak ve všem odpovídá požadovaným normám.

Podle zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech jsou v České republice jednoznačně stanoveny parametry, které průkazová fotografie musí splňovat. Je to například hladký povrch a rozměry 35 milimetrů na 45 milimetrů. Fotografie také musí odpovídat podobě zobrazované osoby v době podání žádosti. Pohled přes rameno, pootočená nebo nakloněná hlava a vlasy přes oko jsou nepřípustné. Výraz tváře má být neutrální, ústa zavřená, nevhodné jsou viditelné zuby, nepřípustný je široký úsměv od ucha k uchu.

ČTĚTE TAKÉ: Člen církve špagetové příšery si prosadil fotku na řidičáku s cedníkem na hlavě

Fotografie zobrazuje občana v civilním oděvu, bez brýlí s tmavými skly, s výjimkou nevidomých - a bez pokrývky hlavy.

Podle slov Vladimíra Řepky z ministerstva vnitra je pokrývka hlavy přípustná pouze ve dvou případech, a to buď pokud je její použití odůvodněno příslušností k oficiálně existující náboženské skupině, nebo ze zdravotních důvodů.

V takovém případě může dotyčný mít na průkazové fotografii i extravagantní pokrývku hlavy v podobě cedníku. Je ovšem nutné splnit následující požadavky: musíte na příslušném úřadu doložit lékařské potvrzení o tom, že cedník na hlavě nosíte ze zdravotních důvodů. Pak už jen stačí pořídit snímek, na kterém kuchyňské náčiní nesmí zakrývat obličejovou část způsobem, který by znemožňoval identifikaci.