Nedá se říci, že by Gordon Ramsay předvedl něco podobného úplně poprvé. Jednou už totiž snědl syrové srdce papuchalka chocholatého. Tentokrát však zašel o kus dál. V rámci svého pořadu, který má za cíl objevovat kulinářské krásy exotických míst, snědl ještě bijící srdce hada čerstvě vyříznuté z těla. To mu u stolu umístili do sklenky s kořalkou a on směs následně vypil.

Hadí srdce je ve Vietnamu považováno za delikatesu, která by měla mít kladný vliv na sexuální potenci. Kuchař nejdříve hada u stolu zaživa rozpáral a poté vyřízl srdce, které populárnímu kuchaři naservíroval. Srdce bije ještě několik minut po vyříznutí z těla, což údajně může člověk jasně cítit, když jej polyká.

"Z pomyšlení na to, že bych měl tohle sníst, se mi zvedá žaludek," procedil Ramsay skrz zuby, ale místní laskominu nakonec s nechutí snědl.

"Gordon Ramsay je v tomto případě jednoznačně spolupachatelem v činu týrání zvířete. Jde o něco, co by bylo ve Velké Británii zločinem. Hadi mohou cítit bolest jako jakékoliv jiné zvíře a neexistuje pro to omluva. Jeho macho chování a vystupování je společně s touto nechutnou scénou důkazem toho, že je nejistý ohledně své mužnosti," uvedl ředitel organizace na ochranu zvířat Animal Aid Andrew Tyler.