Půvabnou blondýnku Jitku Nováčkovou potkávají po jejím vítězství v České Miss hosté nejrůznějších večírků. O jejích pracovních nabídkách se ale moc neví. "Nemůžu si vůbec stěžovat. Stihla jsem jít jenom čtyřikrát do školy, a to jen na čtyři hodny. De facto jsem celý týden v Praze, domů jezdím jen na víkendy," řekla Novinkám Nováčková.

Nová Česká Miss Jitka Nováčková s přítelem Markem na párty nového módního časopisu

Nová Česká Miss Jitka Nováčková s přítelem Markem

FOTO: Michaela Feuereislová

Tím ale mnoho nesdělila. "Pro mě nejzajímavější bylo, když jsem se dostala do poroty Miss České domovy. Umístila se moje favoritka, která je z dětského domova kousek od mého bydliště. S tou už jsme se kontaktovaly, pojedu za ní, budeme se vídat. Ráda bych ten dětský domov podpořila," rozpovídala se o charitě.

Co ale lukrativní kšefty? "Dost se toho rýsuje. Přemýšlím, co bylo největší... Z hlavy to nedokážu říct, musela bych mít u sebe diář," nevzpomněla si Nováčková. Její kolegyně z finále soutěže Adéla Svobodá a Dominika Opplová už přitom natočily reklamu na parfém v Kolíně nad Rýnem.

Jitka Nováčková s kamarádem Michalem Kořenářem na svíčkové párty v restauraci Havelák

Jitka Nováčková s kamarádem Michalem Kořenářem na svíčkové párty v restauraci Havelák

FOTO: Michaela Feuereislová

"Byl to casting jako každý jiný. Jde o to, že má klient určitou představu. Jestli jsem nezapadla do konceptu, nemůžu se z toho hroutit. Jsem ráda, že to vyhrály holky, protože je znám a strašně se těším, až tu reklamu uvidím," tvrdí Nováčková.

Uvažuje už i nad tím, zda by se neměla v modelingu začít prosazovat také v zahraničí, kde jsou rozhodně lepší honoráře než doma. "Když už bych jela, tak třeba na měsíc. Jsme spolu s přítelem tři roky, tak by to snad máš vztah neohrozilo. Ale zatím mě to baví v Čechách. Mám tady teď dobrou pozici, tak minimálně počkám na to, až přijde moje nástupkyně v České Miss," soudí modelka.

Jitka Nováčková, Iveta Lutovská a Zdeněk Podhůrský na lekci vaření šéfkuchaře Shahafa Shabtaye v restauraci SaSaZu

Jitka Nováčková, Iveta Lutovská a Zdeněk Podhůrský na lekci vaření šéfkuchaře Shahafa Shabtaye v restauraci SaSaZu

FOTO: archiv SaSaZu

Kromě přítele, za nímž dojíždí z Prahy do Českých Budějovic, by jí prý v zahraničí nejvíc chyběla česká kuchyně. "Sice mám ráda i pizzu nebo mexická jídla, ale vyrostla jsem na české kuchyni. Nevím, jak bych si třeba v Itálii uvařila můj oblíbený segedínský guláš," smála se Nováčková.