"Paradoxně je dobře, že se to stalo. Když jsem zpívala v divadlech Broadway a Hybernia, v podstatě jsem nemohla účinkovat jinde. Bylo to nepsané pravidlo. Potom, co se stalo s Michalem, jsem dostala spoustu krásných nabídek a jsem ráda, že je můžu přijmout," prozradila Novinkám Absolonová.

Michal David se s Monikou Absolonovou rozloučil poté, co slyšel její muzikálovou desku. Nelíbilo se mu zpracování jeho hitů. Rozzuřil se, že to s ním prý zpěvačka nekonzultovala, a vyhodil ji z muzikálu Kat Mydlář. Nahradila ji mladičká slovenská zpěvačka Alžběta Bartošová.

"V Karlínském divadle jsem nyní dostala krásnou roli v muzikálu Vražda za oponou, v divadelním spolku Háta budu hrát ve Světácích a čeká mě neskutečně nádherná hlavní role v divadle v Ústí nad Labem v muzikálu Funny girl.

"Funny girl je něco neskutečného, řekla bych splnění snu. Šíleně těžká věc, na které si můžu namlít pusu. Ale výzvy mám ráda. Tohle je pro mě veliká škola," prozrazuje Absolonová.

Premiéra je naplánována na 25. listopad. Pak už Monika zkoušet další díla v plánu nemá. "Chtěla bych se soustředit na rodinu, a kdyby přišlo mimčo, bylo by to fajn. Není fér zkoušet další muzikál a pak třeba v době premiéry oznámit, že jste těhotná," dodala zpěvačka, která je již dva roky štastná po boku podnikatele Vratislava Jandy.