Potter vystupoval na horu Sgurr Choinnich Mor v sobotu brzo odpoledne, ve skupině 24 horolezců. K pádu došlo krátce po druhé hodině odpoledne, přičemž zbytek skupiny okamžitě zavolal záchrannou službu. Na místo byla povolána záchranná helikoptéra, která se měla pokusit muže najít. A to se také ve 14.35 podařilo.

Na palubě vrtulníku byl i pozorovatel, voják Tim Barker. Ten popsal, že pilot helikoptéry se snažil letět ve směru horolezcova pádu. O nějakých 305 metrů níže pak skutečně posádka helikoptéry spatřila stojícího muže, který se rozhlížel okolo sebe.

"Opravdu jsme si ani chvíli nemysleli, že by mohlo jít o hledaného muže, protože stál na nohou, pročítal si mapu a nad tím byla série tří strmých útesů a ostrých hran. Zdálo se to být nemožné. Pak jsme stoupali výše a v trajektorii jeho pádu jsme spatřili různé předměty, které ve svém 'letopádu' poztrácel," uvedl Barker.

Byl v šoku, že žije

Z helikoptéry byl následně spuštěn lékař, který se vydal ošetřit šťastného muže. Ten byl údajně v silném emočním šoku a byl nadšený z toho, že je naživu. Utrpěl pouze několik drobných řezných ran a odřenin a menší pohmoždění hrudníku.

Záchranář muži pomáhal přesně 305 metrů pod vrcholkem a po chvíli rozhodl o jeho leteckém převozu do nemocnice v Glasgow, kvůli obavám z vnitřních zranění. Ta se ovšem nepotvrdila a šťastlivec byl po sérii vyšetření propuštěn domů.