Když lékaři sdělili rodině ženy, jež trpěla rakovinou, že jí zbývá už jen pár dní života, začal neúprosný závod s časem. Ačkoli byli velice zarmouceni, chtěli Stevensonové splnit její poslední přání.

Během čtvrtka se jim podařil téměř nadlidský výkon, když museli spolu s Davidem zařídit vše potřebné, od zakoupení snubních prstýnků, přes zajištění speciální manželské licence a matričních záležitostí po sehnání oddávajícího a svolání rodiny, která se jejich manželského příslibu zúčastnila.

Novomanžel děkoval nemocnici za ochotu

Šestašedesátiletá babička Jean Stevensonová ale půl hodiny po skončení obřadu konaném u nemocničního lůžka boji s rakovinou podlehla. Po svém boku měla děti a manžela.

Ten poté poděkoval jménem celé rodiny zaměstnancům nemocnice Peterborough City Hospital za ochotu a laskavost uspořádat v jejich prostorách obřad. Dodal, že to byl jejich společný sen stát se manželi. Dvojice po tříleté známosti původně plánovala sňatek na léto.

Nemoc měla rychlý průběh

Nemoc u Stevensonové udeřila velice rychle. Ačkoli se prý občas necítila dobře už od července, ještě o Vánocích připravovala večeři a žertovala s rodinou u slavnostní tabule. Její stav se však pár dní poté začal výrazně zhoršovat a rentgen potvrdil, že stín na její levé plíci je rakovina. Později lékaři zjistili, že má žena krevní sraženiny v plicích a následně i rakovinu kostí.

Nemocná Angličanka prožila svůj poslední den jako vdaná paní se svým milovaným Davidem a s dětmi Andym, Jennifer a Sharon a také se třemi již dospělými Davidovými potomky Debbie, Amandou a Richardem. Všichni se přitom shodli, že je nešťastná událost velice sblížila a nyní společně tvoří jednu velkou rodinu.